Bemutatkozás
Történetünk
Céljaink
Tevékenységeink
Projektjeink
Alapszabály
Hírek
Belföld
Külföld
Eseménynaptár
Támogatott pályázatok
Információ
Elérhetőségek
Tagszervezeteink
Statisztikák
Hasznos tudnivalók
közhasznúsági jelentések
Szakmai anyagok
Tanulmányok
Jogi dokumentumok
Kife könyvtár
Könyvajánló
Támogatók
Minden adományozónknak köszönjük, hogy támogatásukkal hozzájárultak a KIFE tevékenységéhez és céljainak megvalósulásához!
Linkek
Tagszervezetek
Magyar oldalak
Nemzetközi oldalak
Hírlevél
Hírlevelek
hirlevel feliratkozás
hírlevél leiratkozás
Jelenleg nincs aktuális hírünk
HAZAI PROJEKTJEINK

 


 KERÜLJ KÉPBE! LÉGY JELEN A MÉDIÁBAN!
Civil szervezetek nyilvánossági megjelenésének fejlesztése
 
keruljkepbe
 
Új projektünk abból a tapasztalatunkból bontakozott ki, hogy az alapvetően önkéntesekre és lelkes munkatársakra építő civil világnak nincs elég lehetősége arra, hogy professzionális módon képviselje önmagát, céljait és értékeit a társadalomban. Mi mindannyian hiszünk a civilek jelentőségében és fontosságában, ezért szeretnénk megakadályozni, hogy a kommunikációs problémák, a szervezeti stabilitás hiányosságai és a látható jelenlét elmaradása miatt ne legyünk képesek átadni értékeinket. Azt szeretnénk, ha ez az érték méltóan képviselhetné magát a világban.

A hátrányunk mondhatni természetes, hiszen ehhez profi szakemberek és szakképzések kellenek, amire a civil szervezeteknek általában nemigen van pénzük. Mi azért álmodtuk meg ezt a projektet, hogy a fejlődést lehetővé tegyük minden magyar civil szervezeteknek, azonban ez csak lépésről lépésre valósulhat meg.

Első lépésként 10 szervezetnek szeretnénk profi szakembereket biztosítani, hogy mélyre ható és átfogó segítséget kapjanak nyilvánossági megjelenésük sikeressé tételében. Ezt a tíz szervezetet pályázat útján választjuk ki. A támogatott szervezetek fejlődése alapot és kiindulópontot ad majd a további változásokhoz. A pályázat beadási határideje 2012.03.31.

A második lépésben létrehozunk egy olyan akkreditált felnőttképzést, amire egy szervezetből akár több ember is jelentkezhet, és amelyben szándékosan a civil szervezetek lehetőségeire formálva közelítjük meg a PR tevékenységeket, hogy azok a gyakorlatban is könnyen alkalmazhatóak legyenek, és mégis professzionális színvonalon működhessenek. A képzésen első körben 20 ember vehet majd részt, de ebből 10 helyet fenntartunk az első lépésben részt vevő szervezetek egy-egy képviselőjének, mert számukra ez a második lépés is elengedhetetlen a hosszú távú fejlődés fenntartásában.

A harmadik lépés teszi mindezt könnyen elérhetővé az ország összes szervezete számára. Megjelentetünk egy olyan kiadványt, amiben összegyűjtjük mind a résztvevő, mind a kutatások alatt megismert szervezetek olyan nyilvánossági tevékenységét, amik színvonaluk, kreativitásuk és eredményességük tekintetében példát és ösztönzést adhatnak másoknak is.

A negyedik előttünk álló lépés, hogy a média és a civil szervezetek végre ténylegesen is egymásra találjanak. Ahhoz, hogy a két terület képviselői megismerjék és megérthessék egymást, 2013 tavaszán egy több napos szakmai fórumot szervezünk, ahol a meghívott média szakemberek és
a civil világ képviselői próbálnak meg közös lehetőségeket megalapozni. Reményeink szerint ez a fórum egy olyan folyamat elindítását szolgálja majd, melyben a média képviselői jobban megérthetik, miért értékes a civil szervezetek tevékenysége, és így eredményeink érdekesebbé válhatnak számukra. A civilek viszont levethetik oly gyakran tapasztalt félelmeiket és ellenszenvüket a médiával szemben. Az együttműködés alapjait szeretnénk lerakni.

Nincs más hátra, kerülj képbe, és ismerd meg részletesebben is a négy lépést !

vissza az oldal elejére




 
Nők a civil életben
Jó gyakorlatok a nők szerepvállalására a civil életben
 
 

Nők a civil életben címmel új projektet indít el a KIFE, amelyre minden érdeklődőt hívunk és várunk. A nők társadalmi szerepvállalásának erősödéséhez, a jó gyakorlatok bemutatásához és női szerep fontosságának elismeréséhez kíván hozzájárulni a projekt. A több országot érintő programban tapasztalatcserék során és kiadványok formájában mutatjuk be azt, hogy a nők szerepe a civil életben kiemelkedő, minden nőnek megvan a lehetősége arra, hogy saját életében a közjó érdekében is tevékenykedjen.
A projekt küldetése a női identitás teljességének megmutatása, a női lét tudatosítása és kibontakoztatási lehetőségeinek elősegítése a társadalomban. A projektmegvalósítás középpontjában a női szerepek kompetencia-portfoliója és a női önkéntes szerep áll, olyan nők bemutatásán keresztül, akik az egyes társadalmi színtereken (család, munka, önkéntesség és közélet) betöltött szerepük összhangját megvalósították életükben és beszámolnak arról, hogy az egyes szerepek hogyan erősítették egymást, milyen módon fejlődött a személyiségük, milyen kompetenciákat szereztek, és azt hogyan hasznosították a társadalmi környezetük számára. A civil szervezeteknél végzett konkrét önkéntes tevékenységükön keresztül bekapcsolódtak a helyi társadalomba, tapasztalataikat megosztják arról, hogy az egyes önkéntes tevékenységek hogyan hatott személyiségük fejlődésére.
A projekt célja
  • … hogy lehetőséget teremtsen a dialógusra arról, hogy a nők társadalmi bevonódása, társadalmi szerepvállalása milyen lehetőségeket nyit Európában. Az élet egyes területein és szerepeiben különféle kompetenciákra van szükség, ezért a projekt célja, hogy a női szerepvállaláshoz szükséges kompetenciákat feltérképezze, és alternatívát mutasson a felkészülésre és a folyamatos kompetencia-fejlesztésre.  (DIALÓGUS A NŐI SZEREPEKRŐL ÉS A SZÜKSÉGES KOMPETENCIÁKRÓL, AZ EGYES SZEREPEK ÖSSZHANGJÁRÓL ÉS SZINERGIA-HATÁSÁRÓL)
  • …hogy bemutassa több ország női állampolgárainak példáján keresztül azokat a jó gyakorlatokat, amelyek lehetőséget mutatnak meg más nők számára, hogy aktívan és bátran kapcsolódjanak be az élet minden területébe, különös tekintettel az önkéntes tevékenységek folytatásába, és az aktív civil életbe. Az egyes szerepek összhangjánakbemutatásával, a jó példák felsorakoztatásával elérhető közelségbe kerül a nők számára a társadalmi bevonódás, a konkrét jó gyakorlatok alternatívát biztosítanak a nők számára az élet teljes spektrumára kiterjedő és az életkori sajátosságoknak megfelelő összhang megteremtésére. (JÓ GYAKORLATOK, ÉLETUTAK ÉS PÉLDÁK BEMUTATÁSA ÉLETFÁZISONKÉNT A NŐK MOTIVÁLÁSA ÉS AKTIVIZÁLÁSA CÉLJÁBÓL)
  • … hogy a társadalom figyelmét ráirányítsa arra, hogy a társadalmi közéletben a nők szerepvállalása fontos és kívánatos, ezáltal a nők érdekképviseletének erősítése is megvalósul. A projekt rávilágít arra, hogy a női szerepvállalás az európai értékek egyike, amely képessé teszi a nőket arra, hogy teljes értékű állampolgárokká váljanak, illetve a társadalom egésze számára erőt képviselnek. (NŐK SZEREPÉNEK ERŐSÍTÉSE A CIVIL EURÓPÁBAN, FIGYELEM FELHÍVÁS A NŐK TÁRSADALMI BEVONÁSÁRA)

A projekt célcsoportja kettős: részben az európai nőket kívánja elérni, akik számára alternatívát mutat a társadalomba való bekapcsolódásra, részben a társadalmi vezetőket és döntéshozókat kívánja arról meggyőzni, hogy a nők szerepe kiemelkedő a társadalomban és munkájukkal gazdagabbá válik a helyi közösség élete és az egész civil szféra.A projekt a KIFE szakmai tevékenységének megvalósításához járul hozzá, elsősorban az informális tanulási lehetőségek támogatása által. Fontosnak tartjuk, hogy a projektbe a téma által közvetlenül érintett szervezeteken kívül más területen működő szervezet is bekapcsolódjon. A civil szervezetek női és férfi képviselőinek véleményére és megjelenésére egyaránt számítunk.
Kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a téma feldolgozása során a lehető legpozitívabb és legkonstruktívabb szemléletet közvetítsük. Valamennyi, a projekthez kötődő esemény, publikáció, kiadvány a téma pozitív megvilágítását helyezi a középpontba, amire utal programunk címe is. Ennek megfelelően kerüljük a „hagyományos” megközelítést, az ellentétek és negatívumok hangsúlyozását, kifejezetten a jó gyakorlatok bemutatása és széles körben történő terjesztése a célunk. Ezáltal szeretnénk hozzájárulni a női szerepvállalás erősödéséhez és annak elismertetéséhez. Programunk szerves elemét képezik nemzetközi tapasztalatcserék, melyek során egyes határon túli jó gyakorlatok megismerésére is lesz mód.
A projektben műhelymunkák során történik a tapasztalatcsere, önkéntes akciók biztosítják a gyakorlati oldalt és népszerűsítő kiadványok jelennek meg az eredményekről (Jó gyakorlatok CD, Jó gyakorlatok kiadvány, szórólap, interaktív weblap). A projektben részvevő hazai szervezetek: KIFE (mint projektmenedzser), Talentum Alapítvány az Önkéntesség Támogatásáért, Keresztény Női Felnőttképzési Egyesület, Háló Közösségfejlesztő Katolikus Egyesület, Egri Fiatalokkal a Régióért Alapítvány, Emmausz Alapítvány. A projektben résztvevő határon túli szervezetek: Katholische Frauenbewegung der Diözese Eiesenstadt - AT, Asotiata Crestina Andragogica Femeilor (ACAF) – RO, Keresztény Értelmiségi Kör Szabadka – SE.
A projekt támogatója a Nemzeti Civil Alapprogram és az Európai Bizottság (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency).
 
Várjuk azon szervezetek és személyek érdeklődését és jelentkezését, akik a projektben szívesen részt vennének, vagy ajánlanának kiemelkedő teljesítményű nőket a jó gyakorlatok bemutatásához.

Meghívó műhelymunkákra (2010-01-25)
 
 

 
 
TÁMOP 2.5.1
 Felnőttképzési Civil Hálózat
 

 
Szakmapolitikai prioritások és a források tekintetében nemcsak a felnőttkori tanulás nem mindig kapta és kapja meg a megérdemelt elismerést, hanem azok a civil szervezetek sem, amelyek fő feladatuknak tartják a felnőttkori tanulás tevékeny segítését - annak ellenére, hogy az elmúlt években az élethosszig tartó tanulás társadalmilag hangsúlyos helyre került.
Ezt felismerve fogott össze a Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség (KIFE), valamint a Magyar Népfőiskolai Társaság (MNT), hogy a felnőttképzésnek megfelelő társadalmi elismerést vívjon ki. A közösen kialakított projekt célja volt, hogy a civil szervezetek képviselői felkészüljenek az érdekérvényesítésre, ismerjenek hatékony módszereket érdekeik képviseletére és hosszú távon működjenek is együtt az érdekképviseleti munkában. Ezért építettünk fel egy érdekképviseleti szerveződést civil partnerséggel és együttműködéssel, amelyet Grundtvig Szövetég címen 2010-ben jegyeztek be. Emellett informális hálózatként létrehoztuk a Felnőttképzési Civil Hálózatot, amelynek jelenleg több, mint 260 tagja van, valamennyien olyan civil szervezetek, akik tanulási alkalmakat kínálnak formális, nemformális vagy informális alternatív formákban.
A terv megvalósuláshoz a konzorcium 2009 – 2010 évre támogatást kapott az Új Magyarország Fejlesztési Terv – TÁMOP 2.5.1 – érdekképviseleti szervezetek kapacitásainak fejlesztése támogatására kiírt alapjából. A két partner négy régióban, összesen 12 megyében valósította meg a programot azzal a céllal, hogy tagszervezetein túlmenően szakmai érdekképviseleti célú együttműködésre mozgósítsa az érintett civil szervezeteket. Rendszeres műhelymunka alkalmak és tájékoztatások valósultak meg.
A projekt honlapján (www.fchalozat.hu) tájékozódhatnak az érdeklődők a több száz főt tartalmazó szakértői adatbázisról, a csatlakozó szervezetekről. A projekt során kiadványok jelentek meg az informális hálózatok jelentőségéről és a nemformális képzések szükségességéről.

 
 
 

 Civil Intelligencia

Keresztény Nonprofit Partnerség

PROJEKTÖSSZEFOGLALÓ (részlet)

2006. júniusában a KIFE útjára indította mintegy egy éves időtartamú projektjét, melynek elsődleges célja volt, hogy hozzájáruljon keresztény civil szervezetek közötti együttműködések létrejöttéhez és mélyüléséhez.
Ezen cél elérése érdekében a projekt során három, a civil szervezetek számára hangsúlyos téma mentén, a projekt lezárása után is fenntartható, működő partnerségeket, szakmai platformokat hoztunk létre. Ezeket az eddig önmagukban dolgozó szervezetek társadalom és egymás felé történő nyitásával és az egyes platformok témájában szakértő szervezetek bevonásával valósítottuk meg. A projektterületek szakmai koordinálását ellátó témafelelős szervezetek kapcsolták be a projektbe együttműködő partnerekként azokat a jogi személyiséggel rendelkező, civil szervezeteket és azok szakembereit, akik az adott szakterületeken aktív tevékenységet végzi.

teljes összefoglaló:  ciq.kife.hu/

 

KÉPZÉSFEJLESZTÉSI KÉZIKÖNYV FELNŐTTKÉPZŐKNEK, KÖZÖSSÉGFEJLESZTŐKNEK

1. Képzésfejlesztési kézikönyv története, keletkezése

A Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség 2005-ben olyan projekt tervezésébe kezdett, amely több oldalról érinti a civil szférát, több szempont szerint elemzi a jelenlegi állapotot és kínál fel alternatív lehetőségeket bizonyos szakterületeken. Az egy év időtartamú projekt 2006-2007-ben megvalósult. Legfontosabb célja volt, hogy hozzájáruljon a civil szervezetek közötti együttműködés létrejöttéhez és mélyüléséhez.

A három, a civil szervezetek számára hangsúlyos téma (ifjúságnevelés, önkéntesség, civil hálózatok fejlesztése) mentén több olyan dokumentum keletkezett, amely jellemzi a jelenlegi magyar civil társadalmat, amely megfogalmaz a jövőben fejlesztendő részterületeket, megnevez olyan projekteket, amelyek a civilek szükségletein alapulnak. Minden tématerületen átíveltek a projekt fejlesztési prioritásai - képzés, média és kommunikáció, fenntarthatóság.

Az ismeretek hatékony és jövőbe mutató átadási módja a képzés. Ezen CD az egyes területeken szervezett képzéseknek nyújt iránymutatást, hogy a mai magyar képzési piacon mivel kell szembesülniük, mit érdemes átgondolniuk, hogyan fogjanak hozzá az ismeretek átadásához. A képzések magas szakmai színvonalának elérése érdekében fontos volt egy olyan kézikönyv összeállítása, amely minden képzés esetén tanácsolt fejlesztési módokat mutat, illetve a projekt során fejlesztett képzéseknek egységes minőségi színvonalat biztosít.

A képzési minőségfejlesztésre irányuló CD kidolgozása workshop formájában történt, ahová az ifjúsági és felnőttképzés elismert szakembereit hívtuk és megalakítottuk a munkacsoportot. Tagjai: Rettegi Zsolt, felnőttképzési szakértő, humán tanácsadó; Fodor Gábor, felnőttképző, KIFE alelnöke; Dudás Zoltán, Európai Katolikus Információs Központ igazgató helyettese; Fehérváry Anikó, mentálhigiénikus, pszichodráma vezető, Szeged-Csanádi Egyházmegye családreferense és Szászi Balázs, felnőttképzési szakértő, Remény Háza Családműhely és Módszertani Központ ügyvezetője, Balogh Edit, felnőttképzési szakértő, KIFE ügyvezető igazgatója. A munkacsoport havonta tartott workshop formájában tervezte meg a képzési manuál formáját, tartalmát. A manual a Képzésfejlesztési kézikönyv címet kapta - felnőttképzőknek, hálózatfejlesztőknek - alcímmel. A munkacsoport tagjai az egyes fejezeteket önállóan írták, amelyet két szakmai lektor: Baternay Ágota, a SOPHIA, szerzetesnők teológiai főiskolájának igazgatója, Keresztény Női Felnőttképzési Egyesület elnöke, és Horváth József, Martineum Felnőttképző Akadémia igazgatója vizsgált és lektorált, valamint nyelvi helyesség szempontjából Babos Júlia, magyar nyelvtanár javította az anyagot. A végső összeállítást, egységesítést és szerkesztést Balogh Edit végezte. A CD grafikai összeállításában és megírásában Veres Dániel és az EUKIT Bt. vett részt.

A felkért szakemberek olyan kézikönyvet állítottak össze, amely nemcsak a projektben érintettek számára hasznos, hanem valamennyi felnőttképzéssel foglalkozó szakembernek, ezért a kézikönyv terjesztése szélesebb körben történik.

2. Miért fontos ez a kézikönyv a felnőttképzők és közösségfejlesztők számára?

A kézikönyv alcíme is árulkodó, hiszen felnőttképzőknek és hálózatfejlesztőknek szól, akik, nem a szakképzés területén tevékenykednek, hanem az általános célú képzési programokat valósítanak meg. A projekt során elkészült kézikönyv szerzői olyan igényességgel és széles körültekintéssel alakították ki az egyes fejezeteket, hogy az nemcsak a projektben létrejött képzésekhez ad iránymutatást, hanem hasznos olvasmány a jövőben minden felnőttképzőnek és közösségfejlesztőnek, akik az általános célú képzési programot kívánnak létrehozni vagy minőségileg fejleszteni.

A kézikönyv első fejezete filozófiai megközelítést ad azoknak, akik a keresztény értékrend figyelembe vételével szeretnének a társadalomban hasznos értékeket közvetíteni. Elsősorban a képzőknek szól, akiknek figyelembe kell venni azt is, hogy a képzések során nem pusztán ismeretátadásról van szó, hanem egy sokkal szélesebb körű személyiségfejlesztésről, amely nagymértékben befolyásolt a képző személyétől is.

A második fejezet a felnőttképzés fogalmi értelmezésén túl az egyházi felnőttképzési szervek stratégiai jelentőségét hangsúlyozza. Ebben a fejezetben kapott helyet a magyarországi törvényi szabályozás, az akkreditációs minősítés kérdése, valamint a képzéssel foglalkozók alapvető kötelezettsége.

A harmadik fejezet a felnőttképzés sikerének négy alapkövével indít, amely egyben a képzési programok fenntarthatóságának is alapja. A fejezet sorra veszi a képzésfejlesztés folyamatát, a képzési programok tartalmát, kitér a kompetencia alapú képzések jellemzőire, valamint a képzés lebonyolításának egyes elemeire.

A negyedik fejezetben olyan modellek kerülnek bemutatásra, amely a felnőtt korosztályban tartott általános célú képzés sajátosságaira hívja fel a figyelmet, amelyet a képzésfejlesztés során figyelembe kell és érdemes venni. A fejezet kiemelt hangsúlyt fektet a tapasztalati tanulásra és az egyházi képzések társadalmi beágyazottságára. A fejezet gyakorlati példákon keresztül mutatja be a képzési programokat, így életközelebbivé varázsolva a képzési programokat.

Az ötödik fejezet a képzés szervezése során fontos kérdés a forrásteremtés lehetőségét hangsúlyozza. A fejezetben a projekt forrásteremtésének folyamatát, tervezési elemeket és hasznos tanácsokat találunk a pályázatíráshoz. A fejezet kitér a 2007 évtől induló hazai és uniós forrásokra, amely a kifejlesztett képzések fenntarthatóságának és fejleszthetőségének egyik forrása lehet.



3. Kinek ajánljuk a kézikönyvet?

Ez a kézikönyv ajánlásokat tartalmaz a képzésfejlesztés filozófiai megközelítéséhez, a képzés tartalmi fejlesztésének lépéseire, a képzés dokumentációjára, a képzésszervezés során elengedhetetlen forrásteremtéshez, valamint a képzés minőségi és mennyiségi értékeléséhez.

A kézikönyvet ajánljuk a projektben dolgozó partnereknek, hogy képzéseik fejlesztése során alkalmazni tudják az ajánlásokat és magas színvonalú képzési programok szülessenek.

Ajánljuk továbbá a civil szférában dolgozó általános célú felnőttképzést folytató trénereknek, képzés- és hálózatfejlesztőknek, akik munkájukhoz egy átfogó képet kaphatnak a jelenlegi képzési rendszerről és elvárásokról.

A kézikönyv hasznos olvasmány lehet azok számára is, akik a felnőttképzés más területén, pl. a szakképzésben, vagy a képzési szakmapolitika képviseleti területein dolgoznak, hiszen így betekintést nyerhetnek az általános célú felnőttképzés sokszor elhanyagolt, társadalmi szempontból mégis oly fontos területére.

A kézikönyv hasznos segítséget nyújthat az egyházi képzés területén dolgozóknak, oktatóknak, trénereknek, döntéshozóknak, valamint az egyházi vezetésnek, mert a civilek által folytatott képzések az egyház társadalmi tanításának színterei.

Végül ajánljuk mindazoknak, akik érdeklődnek az általános célú képzések iránt hazánkban. A Felnőttképzési Munkacsoport a KIFE EU által támogatott projektjének egyik részterületébe kapcsolódik be. Az ismeretek hatékony és jövőbe mutató átadási módja a felnőttképzés, minden tagszervezet célja, hogy az élethosszig tartó tanulás eszméjét tudatosítsa és képzéseivel az ember egyéniségét, tudását, képességeit fejlessze, kompetenciáit növelje. A képzések magas szakmai színvonalának elérése érdekében fontos egy olyan manual összeállítása, amely minden képzés esetén tanácsolt fejlesztési módokat mutat, illetve a fejlesztett képzéseknek egységes minőségi színvonalat biztosít. A manual címe: Képzésfejlesztési kézikönyv felnőttképzőknek és közösségfejlesztőknek.

A kiadvány kidolgozását három felnőttképzési szakértő és két felnőttképzésben járatos oktató, szervező végezte, amelyben a magyar törvényi háttér, az EU ajánlásai és felnőttképzésre vonatkozó koncepciója, valamint az egyes felnőttképzésben alkalmazható minőségbiztosítás rendszerek figyelembe vételével ajánlást dolgoznak ki a képzések fejlesztéséhez.

A manual tartalmaz filozófiai megközelítést, a felnőttképzésre vonatkozó elvárásokat, a képzések és a képzésfejlesztés folyamatát, a felnőttképzési szakma elvárásait a fejlesztések során, forrásfejlesztést, valamint a közművelődési és az egyházi képzés bemutatását, illetve konkrét példákat.

A Képzésfejlesztési kézikönyv felnőttképzőknek és közösségfejlesztőknek című CD 2007-ben került kiadásra és terjesztésre képzési intézmények, szakmai szervezetek, felnőttképzők és közösségfejlesztők körében. Igényelhető a KIFE irodában.




 Kerkai-díj

A Katolikus Ifjúsági és Felnőttképzési Szövetség közgyűlésének 16/2004. (VI. 15.) Kgy. határozata értelmében Kerkai-díj alapítására kerül sor 2005-ben. A díj a katolikus ifjúsági és felnőttképzés területén kiemelkedő teljesítményt felmutató munkatársak jutalmazására szolgál, évente egy-egy összesen két fő részére (ifjúsági képzés és felnőttképzés).

Kerkai Jenő a múlt század kiemelkedő alakja a katolikus felnőttképzés területén és a mozgalmi életben. Életműve példaként szolgált sok fiatalnak, a KALOT-ban betöltött szerepe és személyisége meghatározó volt kora egyházi életében. A fiatal felnőttek képzésére nagy gondot fordított, a népfőiskolai mozgalom a magyar felnőttképzés meghatározó elemévé vált. Művének és példamutató tevékenységének tisztelegve a KIFE elismerő díját róla kívánja elnevezni.

A díjat megkaphatja minden olyan személy, aki a KIFE tagszervezeteinek valamelyikénél főállásban, részmunkaidős foglalkoztatásban, megbízással vagy egyéb foglalkoztatásra irányuló jogviszony alapján, illetve önkéntesként dolgozik az ifjúsági vagy felnőttképzés területén. A díjra a KIFE tagszervezetének képviselői tehetnek írásos javaslatot az elnökség számára minden évben január 15-ig. A jelölés és odaítélés alapvető kritériumai: a jelölt legalább 3 éve dolgozik az ifjúsági vagy felnőttképzés területén, kiemelkedő teljesítményt mutat fel munkája során, amelyet hivatásszerűen vagy önkéntesen is gyakorolhat. A teljesítmény irányulhat új képzési formák és programok bevezetésére, terjesztésére, képzési intézmények alapítására és működtetésére, képzési programok hatékony kivitelezésére. A végzett munkának összhangban kell lennie a KIFE céljaival és tevékenységével. Egy személy jelölése több területen és több évben is lehetséges. Témakörönként (nevezési kategória) egy tagszervezet egy évben egy jelöltre adhatja le javaslatát.

A díj tartalma: elismerő oklevél, emlékplakett/kisplasztika, könyvutalvány (mértékét évente az elnökség határozza meg).

A díj elnyerésére tett javaslat tartalmazza az adatlapot és maximum két oldal terjedelemben a jelölt életrajzát és méltatását. Adatlap letölthető a KIFE honlapjáról (www.kife.hu), valamint igényelhető a KIFE irodában. A jelöléseket a KIFE iroda fogadja be postai úton vagy személyesen (6725 Szeged, Kolozsvári tér 12/B.). A díj odaítéléséről a Szakmai Tanácsadó Testület véleményezése után a KIFE elnöksége dönt. A díjkiosztásra minden év tavaszán kerül sor.

adatlap_kerkaidij_jelolesre.doc (26 kB)

Eddigi díjazottjaink.doc (60 kB)

 


Nyomtatási nézet Kife, 2009. március 23.
Katolikus Ifjúsági és Felnõttképzési Szövetség
Székhely, postacím 6725 Szeged, Kolozsvári tér 12/b
Telefon: (62) 426-785 | Fax: (62) 426-785
E-mail: info@kife.hu