Bemutatkozás
Történetünk
Céljaink
Tevékenységeink
Projektjeink
Alapszabály
Hírek
Belföld
Külföld
Eseménynaptár
Támogatott pályázatok
Információ
Elérhetőségek
Tagszervezeteink
Statisztikák
Hasznos tudnivalók
közhasznúsági jelentések
Szakmai anyagok
Tanulmányok
Jogi dokumentumok
Kife könyvtár
Könyvajánló
Támogatók
Minden adományozónknak köszönjük, hogy támogatásukkal hozzájárultak a KIFE tevékenységéhez és céljainak megvalósulásához!
Linkek
Tagszervezetek
Magyar oldalak
Nemzetközi oldalak
Hírlevél
Hírlevelek
hirlevel feliratkozás
hírlevél leiratkozás
Jelenleg nincs aktuális hírünk
TAGSZERVEZETEINK

Talentum Alapítvány az Önkéntesség Támogatásáért

Cím: 6725 Szeged, Földmíves u. 19.
Telefon: 30/475-2417
E-mail: info@talentumonkentes.hu
Internet: http://www.talentumonkentes.hu
Kapcsolattartó: Zsivkovitsné Gyenes Krisztina

Tevékenység: A Talentum Alapítvány az Önkéntesség Támogatásáért nevű civil szervezet 2002-ben jött létre azzal a céllal, hogy a Szeged-Csanádi Egyházmegyében, valamint a dél-alföldi régióban tevékenykedő önkéntesek, civilek, egyházi munkatársak tevékenységét segítse képzésekkel, tanácsadással, illetve önkénteseknek és önkénteseket fogadó szervezeteknek biztosított szolgáltatásokkal. A szervezet alapvetően két nagyobb területen fejti ki tevékenységét: képzési szolgáltatásokat nyújt nonprofit szervezetek, egyházközeli civil szervezetek munkatársainak, önkénteseinek, valamint a társadalom tagjait motiválja önkéntes tevékenység folytatására, működtetve a Szegedi Önkéntes Központot.

TEVÉKENYSÉGEK:
I. Képzési szolgáltatások:
I.1. Az alapítvány által meghirdetett képzési formák:
a) A civil szférában tevékenykedők számára Keresztény szemléletű nonprofit menedzsment tréningsorozat. 2006-ban a Nemzeti Felnőttképzési Intézet akkreditálta a képzési programot. A képzéssorozat témái: Szervezet- és közösségépítés, Stratégia és projekttervezés, Humánerőforrás szervezés, Kommunikáció, média, Forrásteremtés, Időgazdálkodás
A tréningsorozat Szegeden és Budapesten 15-25 fős csoportoknak (a képzés a tanévekhez igazodik, vizsgával zárul), felkészült trénerek vezetésével zajlik.
b) Tematikus felkészítő napok szervezése civil szervezetek munkatársainak.

I.2. Felkérésre, szervezet specifikusan megvalósuló képzési alkalmak:
a) Intenzív tanulmányi hét – projektmenedzsment – keresztény szellemben képzés: A projektek tervezési és menedzselési folyamatainak áttekintése egy hetes időtartamú, intenzív tanulási folyamatra építő tréning formájában. A program 2006 nyarán a Marosvásárhelyi Sapientia Egyetem oktatóival együttműködésben valósult meg első alkalommal.
b) Határon túli területek civil szervezeteinek képzése: stratégiai- és projekttervezés, animátor-képzések (Munkács, Szinyák, Marosvásárhely, Csíkszereda, Szatmárnémeti)
I.3. Szervezetfejlesztés: igény szerinti szolgáltatás, amely szervezetspecifikus fejlesztést jelent.

II. Megyei Önkéntes Központ működtetése
A Szegedi Önkéntes Központ azzal a céllal kezdte meg szolgáltatását 2006-ban az Önkéntesek Hete rendezvénysorozat alkalmából, hogy a Csongrád megyében tevékenykedő önkéntesek és az őket fogadó nonprofit szervezetek egymásra találását segítse, valamint az önkéntes tevékenységet erősítése információnyújtással, tanácsadással és önkéntesmenedzsment képzések megtartásával.
A Központ célja az önkéntesség kultúrájának terjesztése társadalmi szervezetekkel, intézményekkel megvalósuló együttműködések által.
Az Önkéntes Központ a hazai önkéntes kultúra terjesztését minden lehetséges célcsoport felé (ifjúság, munkanélküliek, idősek, fogyatékkal élők, állami szektor, forprofit szektor, környezetvédelem…stb) képviseli, illetve szándékában áll kifejleszteni. Az önkéntesség képviseletének, és megvalósításának minőségi ellátása érdekében tevékenységét együttműködésben valósítja meg a célcsoportokat képviselő helyi, illetve megyei szakmai szervezetekkel, önkormányzati szervekkel.

Tevékenységek:
• Fogadószervezetek felmérése önkéntességgel kapcsolatos tapasztalataikról (A központ megnyitásától 2006 decemberéig).
• Toborzókampányok lebonyolítása önkéntesek körében (alkalmi jelleggel, tematikus bontásban)
• Önkéntesek felkészítése önkéntes tevékenység végzésére, orientációs alkalmak megvalósítása.
• Önkéntesek közvetítése civil és nonprofit szervezetekhez (2006 szeptemberétől folyamatosan).
• Önkéntességet népszerűsítő alkalmak (iskolai oktatásban, városi fórumokon, fesztiválokon…stb.).
• Önkéntes akciók szervezése, lebonyolítása helyi szinten. Mesekönyv-gyűjtő akció lebonyolítása Önkéntesek Nemzetközi Napján (december 5.). A beérkezett adományokat a központ a Szegedi gyermekklinika javára ajánlotta fel.
• Önkéntes menedzsment képzés szervezése civil szervezetek részére.
• Tanácsadás önkéntesség témakörben, fogadószervezeteknek, önkénteseknek, valamint a vállalati, állami szektor felé.
• Érdekképviselet
• Vállalti önkéntesség indítása városi szinten.
• Pályakezdő, tartósan munkanélküli fiatalok orientálása az önkéntességen keresztül, együttműködés kialakítása, kidolgozása, és hosszabbtávú megszilárdítása a helyi Munkaügyi Központtal.
• Szakmai együttműködések megvalósítása partnerségben helyi szinten működő szervezetekkel.

A szegedi központ tagja a Magyarországi Önkéntes Központ Hálózatnak, további (jelenleg) kilenc, az ország különböző területén működő Önkéntes Központtal együtt. A Hálózat koordinátora a budapesti Önkéntes Központ Alapítvány.

III. Kutatási tevékenység:
2007-ben civil szervezetek körében végzett országos felmérés önkéntesség témában (Civil Intelligencia-projekt, uniós támogatással).



Kife,
Katolikus Ifjúsági és Felnõttképzési Szövetség
Székhely, postacím 6725 Szeged, Kolozsvári tér 12/b
Telefon: (62) 426-785 | Fax: (62) 426-785
E-mail: info@kife.hu